Nasza Pracownia od 2010 roku wykonuje prace z zakresu konserwacji lub restauracji obiektów zabytkowych. Mało kto oprócz fachowców zdaje sobie sprawę, iż takie pojęcia jak konserwacja czy restauracja zabytku (ujęte najpierw w Karcie Ateńskiej, a później Weneckiej ) mają w świecie inwestorów bardzo różne nazwy najczęściej zbieżne z ich interesem, czyli : renowacja, rewitalizacja, rekonstrukcja, przystosowanie do obecnego użytkowania z zachowaniem cech zabytku ( Panie Boże bądź miłościw temu konserwatorowi, który takie pozwolenia wydaje) , ect. ect. Jeśli chodzi o konserwację zabytków na dziś, niestety w naszym kraju w dużej części jest to tzw. wolna amerykanka uwarunkowana tylko na pozyskanie środków lub wykorzystaniu ich w narzuconym terminie. Niestety z konserwacją zabytku często nie ma to NIC WSPÓLNEGO.

W naszych działaniach opieramy się na najwyższych standardach mając do dyspozycji konsultacyjnej Kadrę Naukową Wydziału Konserwacji Zabytków UMK w Toruniu gdzie również jeśli zachodzi taka potrzeba wykonujemy wszystkie analizy próbkowania odkrywek.

Naszym mottem w zakresie prac konserwatorskich jest i pozostanie stwierdzenie lekarzy : PO PIERWSZE NIE SZKODZIĆ !!!!!!!

I choć bardziej stosujemy się do myśli Johna Ruskina, to jednak czasami twórczo-konserwatoskie szaleństwo Pana VIOLLET LE DUC rzuca nas na kolana, dając wiele impulsów do przemyśleń !

PORTFOLIO PRAC PRACOWNI :

2006 Kościół pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty - Warszawa
         - prace malarskie, ikonograficzne i pozłotnicze

2010 Kościół Zakonny pw. Matki Boskiej Niepokalane Poczęcie - Częstochowa
         - prace ikonograficzne i pozłotnicze

2010 Kościół Kolegiacki pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętrzej Maryii Panny i Św. Michała Archanioła - Łask       
         - prace pozłotnicze, konserwacja detalu kamiennego, wyprowadzanie powierzchni pod marmuryzacje

2013 Kościół pw. Świetego Jana Chrzciciela i Św. Wojciecha - Poświętne k/ Warszawy
         - konserwacja malarstwa, prace ikonograficzne, prace pozłotnicze

2014 Łazienki Królewskie Pałac na wodzie - Sala Salomona - Warszawa
        - prace pozłotnicze