Ołtarze

Ołtarz w chrześcijaństwie to najważniejsze miejsce każdej świątyni. Pełni nie tylko rolę funkcjonalną, pozwalając na godne i podniosłe sprawowanie ofiary ale również wpływa na przeżycia wiernych dostarczając im niejednokrotnie wielu podniosłych, transcendentnych przeżyć. Ołtarz od zawsze był miejscem, w którym nie tylko znajdował się stół, na którym kapłan sprawował ofiarę, ale również tym, w którym nie brakowało elementów dekoracyjnych, które miały wpływać na wiernych. Piękny ołtarz to nie tylko ozdoba, ale również uszanowanie pamiątki Wieczerzy Pańskiej. Dlatego też dla wielu osób to, jak prezentuje się ołtarz w ich świątyni ma ogromne znaczenie.
Wiedząc o tym wykonujemy ołtarze na zamówienie, które nawiązując do postaci Jezusa Chrystusa oraz wizerunków Świętych sprawiają, że najważniejszy punkt świątyni przykuwa uwagę i sprawia, że wierni skupiają się na sprawowanej ofierze.

Tworząc ołtarze na zamówienie wykorzystujemy klasyczne techniki pisania ikon, nawiązując do tradycji kościoła prawosławnego tworzymy ołtarze, które powstają w modlitwie, poszanowaniu wiary i świętości. Ołtarz stworzony w ten sposób jest miejscem godnym, wzmacniającym religijne przeżycia wiernych a jednocześnie ozdobą świątyni, która często świadczy o wyjątkowości danego miejsca.

Ołtarze na zamówienie

Ołtarze na zamówienie to jeden z elementów naszej oferty. Na swoim koncie mamy wiele udanych realizacji dla kościołów z całego kraju. Możemy poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami wiernych, którzy docenili naszą pracę. To co wyróżnia nasze ołtarze to staranne wykonanie przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Doświadczeni ikonopisarze są otwarci na sugestie oraz pomysły zamawiającego a jednocześnie podpowiadają najlepsze rozwiązania.
Dzięki temu ołtarze na zamówienie, które wykonujemy wyróżniają się niezwykle efektownym wyglądem, precyzją wykonania oraz trwałością. Indywidualne podejście pozwala nam zaprojektować a następnie stworzyć ołtarz, który będzie pasował do stylu danej świątyni oraz odwoływał się do jej historii, patrona lub specyfiki.

Wszystkie ołtarze, które tworzymy dla naszych klientów są wykonywane ręcznie i unikalne - to wyjątkowy sposób na to, by ozdobić świątynię i sprawić, by była ona miejscem, które zachwyci każdego wiernego odwiedzającego kościół.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami oraz kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ołtarzy na zamówienie oraz podpowiemy najlepsze rozwiązanie dla danego kościoła. Wierzymy, że jesteśmy w stanie stworzyć ołtarz dla każdej świątyni.

Sprawdź przykłady poniżej

Parafia pod wezwaniem Świętej Barbary - Turekkosciol

Ul. Skwer Jana Pawła II Turek

W 2004 roku na zamówienie Pana Michała Mosiężnego powstał w naszej pracowni ołtarz Świętej Rodziny . Ołtarz został zamówiony jako votum Rodziny Mosiężnych dla ich Kościoła Parafialnego. Ołtarz (Św. Rodzina) wykonany w technice farby olejnej ze złoceniem płatkami szlakmetalu W rozmiarze 160 cm na 125 cm

Kościół Zakonny Zakonu Franciszkanów pod wezwaniem Matki Boskiej Niepokalane Poczęcie kosciół
Ul. Wielkoborska 123
Częstochowa

W roku 2010 na zlecenie Przeora Zakonu Franciszkanów oraz Gwardiana o. Felicjana Krafta powstał w naszej Pracowni Ołtarz Główny do Kościoła Klasztornego pod wezwaniem Matki Boskiej Niepokalane Poczęcie w Częstochowie. Zakres prac obejmował wykonanie ołtarza głównego oraz całościowych złoceń ołtarzy bocznych.

Parafia pod wezwaniem Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty Warszawa Białołekakosciol
Warszawa – Białołęka
ul. Ostrołęcka Warszawa - Białołęka

W 2006 roku rozpoczęliśmy prace związane z wystrojem Kościoła pod wezwaniem Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Zakres prac powierzonych nam przez Ks. Proboszcza Zdzisława Konkola obejmował zaprojektowanie Ołtarza głównego i ołtarzy bocznych przednich w nowopowstającej kaplicy oraz w terminie późniejszym wykonanie ołtarzy bocznych ściennych , Drogi Krzyżowej oraz innych elementów wystroju kaplicy takich jak wyzdobienia kazalnicy czy stołu ołtarzowego.