cz.info.pl czerwiec 2014

Przez niemal pięć tygodni częstochowska Pracownia Konserwacji Zabytków i Pozłotnictwawww.ikony.czest.pl miała przyjemność pracy w najbardziej prestiżowej lokalizacji w Polsce. 

 

Jarosław Kula pracował przy konserwacji największego zespołu złoceń w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Czym są Łazienki Królewskie wie chyba każdy przeciętny mieszkaniec naszego kraju. Perełką zespołu pałacowego Łazienek jest tzw. Pałac na wodzie czyli miejsce gdzie odbywały się m.in. obiady czwartkowe naszego króla Stasia.

Wraz z krakowską Pracownią Acantus Adama Gosztyły światowej klasy mistrza pozłotnictwa częstochowska Pracownia reprezentowała nasze miasto przy pracy nad złoceniami Sali Salomona. Sala Salomona zwana inaczej salą królewską była miejscem gdzie Król Stanisław przyjmował wszystkich gości. Popularnie zwana jest salą tronową lub królewskim gabinetem. 

- Po kilku obiektach sakralnych w Polsce, które zrealizowała nasza pracownia, po pracy w XIV wiecznej Kolegiacie Cysterskiej w Łasku, projekt zrealizowany w Łazienkach Królewskich w Warszawie jest najważniejszą realizacją którą prowadziła nasza firma. Tym bardziej było nam miło, że mogliśmy reprezentować nasze miasto na tak prestiżowej inwestycji - mówi Jarosław Kula.

- Z racji uwarunkowań prawnych dotyczących praw własności do wszelkich materiałów fotograficznych z przebiegu prac nie możemy do czasu zakończenia inwestycji pokazać fotograficznej dokumentacji tego przedsięwzięcia, ale jak tylko będzie to możliwe pokażemy efekty naszej pracy - dodaje. W sumie przy złoceniach Sali Salomona położyliśmy ponad trzy tysiące płatków złota.

cz.info.pl