Data: 2010-07-19 12:38:54

Dnia 11 lipca 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie została otwarta wystawa Ikon pt. "Mistrz i Małgorzata". Jej autorami są: Katarzyna Stawarska-Kula z mężem Jarosławem Kulą i Małgorzata Chebel.

Aby obraz mógł stać się Ikoną musi spełniać pewne ważne warunki. Jeżeli je spełni staje się IKONĄ - swoistym pomostem w modlitwie pomiędzy człowiekiem, a Bogiem. To jest właśnie to wielkie wydarzenie duchowe w którym Ikona pośredniczy i dziełem w którym człowiek tylko uczestniczy.

Poprzez różne przedstawienia tematyczne Ikona działa na widza i wywiera konkretny wpływ na jego uczucia. Ikonę często uważa się za coś więcej niż tylko obraz.

Tymi duchowymi przeżyciami, wymianą myśli, radością ze spotkania, serdecznymi uściskami i występami artystycznymi zostali "poczęstowani" uczestnicy wernisażu doskonale zorganizowanego w sali GOK-u i "komnacie zamkowej". Zebranych urzekły prezentowane na wystawie prace przedstawione w unikatowej technice tempery jajowej z zastosowaniem pozłotnictwa dukatowym złotem.

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza Państwa do zwiedzania wystawy w dni robocze w godzinach 14.00 - 19.00 do dnia 26 sierpnia 2010 roku

zródło