Uwaga

W ZWIĄZKU ZE ŚMIERCIĄ MOJEJ ŻONY KATARZYNY STAWARSKIEJ-KULA
PRACOWNIA IKON "FABRICA ECLESSIA" Z DNIEM 07.01.2023 PRZESTAJE ISTNIEĆ
WSZYSTKIM NASZYM ODBIORCĄ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA TE PRAWIE 22 LATA
PAMIĘTAJCIE O NAS W MODLITWIE
Osobom zainteresowanym zakupem gotowej ikony lub jej wykonaniem na zamówienie
polecamy stronę naszej zaprzyjaźnionej pracowni prowadzonej przez Beatę Domagała: www.divina.net.pl

Z wielu dróg, które przechodziliśmy, zaczerpnęliśmy doświadczenia życiowe by w końcowym efekcie tworzyć coś dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Wiara - w dzisiejszych czasach dla niektórych słowo puste, nie zawierające w sobie nic, a dla wierzących tak głębokie i  nasycone treścią, że nie sposób wręcz tego ogarnąć.

Ze splotu wszystkich zdarzeń na pewnym etapie naszego życia błysnęła w głowie myśl …  Myśl, której poddaliśmy się bez żadnego sprzeciwu. Myśl, która w chwili powstania zawładnęła nami bez żadnych granic… ikony...

Kilka lat nauki w pracowni przy Zakonie Jezuitów w Krakowie pod kierownictwem duchowym i technicznym O. Zygfryda Kota, a przede wszystkim wizja i wiara, dały nam możliwość stworzenia Pracowni taką, jaką widzicie ją właśnie teraz. Zdobyte doświadczenie pozwala nam realizować najbardziej wymagające projekty zarówno nowo powstających świątyń, jak i aranżacji do pewnego stopnia obiektów zabytkowych.

Naszą specjalnością jest malarstwo bizantyjskie i gotyckie oraz pozłotnictwo. W naszej pracowni powstają ikony zgodne z kanonem sztuki bizantyjskiej. Posiadamy bazę 30 tysięcy wzorów ikon dawnych i współczesnych, wg. których możemy wykonać dowolne zlecenie. Zajmujemy się również konserwacją i restauracją zabytków w zakresie polichromii, fresków, malarstwa i pozłotnictwa. Naszą jedyną miłością od pierwszego wejrzenia są jednak ikony.

Ikony - okno z tego świata do zbawienia.

Ikony - biblia w wersji obrazkowej.

Ikony - w XXI w. „skype” do Nieba.

Ikony napisane w naszej pracowni znajdują się w  wielu prywatnych zbiorach i kościołach w Polsce,  Europie, USA, Kanadzie, Australii i w Muzeum Watykańskim.

Ikony Chrystusa

Ikony Matki Boskiej

Ikony Drogi Krzyżowej

Ikony Świąteczne Prazdniki

Ikony Aniołów i Moce Niebiańskie

Ikony Świętych i Patroni

Ikony Krzyży i tryptyki

Malarstwo sakralne

Ikony gotowe

Podobrazia do ikon